انواع ویزای استرالیا

Australia visa list

در این صفحه فهرست انواع ویزای استرالیا را بر اساس دسته‌بندی اداره مهاجرت استرالیا می‌بینید. برای جستجوی ویزای مورد نظرتان میتوانید از لیست زیر استفاده کنید و یا بر اساس اعتبار ویزای مورد نظرتان، در صفحه ویزاهای موقت یا ویزاهای دائمی جستجو کنید.


ویزاهای دیدار و توریستی

با ویزای توریستی می‌توانید بعنوان گردشگر به استرالیا بیایید، داخل استرالیا سفر کنید و/یا دوستان و خانواده خود را ببینید. اما برای گرفتن این ویزا حتماً باید از خارج از استرالیا اقدام کنید.

ویزای دیدار فقط محدود به گردشگری نیست و اگر بخواهید برای یک دیدار کاری هم به استرالیا بروید شاید ناچار باشید یکی از انواع ویزای دیدار را بگیرید.

اقامت دائم استرالیا

با گرفتن اقامت دائم استرالیا، که به آن ویزای اقامت دائم هم می‌گویند، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در استرالیا بمانید. اما فقط وقتی می‌توانید بعنوان یک استرالیایی رای بدهید که شهروندی استرالیا را داشته باشید.

در خیلی از موارد، اگر واجد شرایط هم باشید، ممکن است بطور مستقیم به شما اقامت دائم ندهند و خیلی از انواع اقامت دائم استرالیا به این صورت است که ابتدا یک ویزای موقت یا مشروط می‌گیرید و سپس طی مراحلی اقامت دائم خود را می‌گیرید.

تحصیل و آموزش

انواع ویزا برای اقامت موقت مرتبط با تحصیل یا آموزش را در این بخش توضیح داده‌ایم. جالب است بدانید که اگر بخواهید همراه فرزند زیر ۱۸ سال خود که ویزای تحصیلی گرفته به استرالیا بروید هم می‌توانید یکی از انواع این ویزا را تقاضا کنید.

پیوستن به خانواده

جزییات کامل درباره انواع ویزای موقت و دائمی مرتبط با اعضای خانواده، از دیدار با خانواده و دعوت از والدین تا قصد ازدواج و پیوستن به همسر و غیره را در این صفحه می‌خوانید.

ویزاهای کار و مهارت

دولت استرالیا تمام ویزاهای موقت و دائم مرتبط با کار کردن و کسب درآمد را در یک دسته‌بندی قرار داده است. ما انواع اقامت از طریق مهارت و کارفرما و پیدا کردن کار تا ویزای انواع سرمایه‌گذاری و کارآفرینی و راه انداختن بیزینس در استرالیا را از هم تفکیک کرده‌ایم تا راحت‌تر بتوانید به اطلاعات مربوط به ویزای مورد نظرتان که با شرایط‌تان متناسب است دسترسی پیدا کنید.

ویزاهای سرمایه‌گذاری و بیزینسی

اگر مایل به مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی یا کسب و کار باشید، در این صفحه انواع ویزای موقت و دائمی مرتبط با این روش را برای شما دسته‌بندی کرده‌ایم.

ویزاهای پل (بریج)

ویزاهای پل یا بریج به نوعی از ویزا می‌گویند که شما وقتی آن را تقاضا می‌کنید که ویزای اصلی شما تمام شده و هنوز ویزای بعدی شما صادر نشده است. با ویزای پل میتوانید بطور قانونی در استرالیا بمانید تا ویزای بعدی شما صادر شود.

ویزاهای قدیمی

بعضی از انواع ویزا بعد از مدتی از بین می‌روند و یا شرایط آنها تغییر می‌کند. ممکن است اسم بعضی از این ویزاها را شنیده باشید اما در وبسایت‌ها و منابع مختلف نتوانید آنها را در بین ویزاهایی که در حال حاضر دولت استرالیا صادر می‌کنید پیدا کنید. ما این ویزاها را برای شما لیست کرده‌ایم تا بتوانید ویزای جایگزینی که دولت استرالیا بجای آنها معرفی کرده و یا نزدیک‌ترین ویزایی که با شرایط شما مناسب است را پیدا کنید.

پناهندگی و انساندوستانه

خیلی از کشورها، از جمله استرالیا، برنامه پذیرش پناهنده را در سیاستهای خود دارند. البته باید این را هم بدانید که تعداد تقاضاهای پناهندگی در استرالیا بسیار بیشتر از سهمیه ای است که دولت این کشور برای پذیرش پناهنده در هز سال در نظر گرفته و بیشتر پرونده های پناهندگی ماهها یا حتی سالها طول میکشد.

تازه این در صورتی است که اصلاً با تقاضای شما موافقت کنند و شما تمام شرایط پناهندگی را داشته باشید.

شهروندی استرالیا

شهروندی استرالیا را معمولاً بطور مستقیم به خارجیها نمیدهند و شما ابتدا باید اقامت دائم استرالیا را بگیرید و سپس اگر واجد شرایط باشید و معمولاً بعد از طی مدتی، برای شهروندی تقاضا بدهید. شرایط مختلف و اینکه چقدر باید از اقامت دائم شما گذشته باشد بستگی به نوع اقامت دائم شما و بعضی دیگر از شرایط شما دارد.

سایر انواع ویزا (متفرقه)

بعضی از انواع ویزا هستند که در هیچکدام از دسته بندیهای موجود قرار نمیگیرند و یا خاص و متفاوتند. این ویزاها را در صفحه جداگانه ای با نام ویزاهای متفرقه آورده ایم.

اگر نوع ویزای مورد نظرتان یا روشی که مناسب با شرایط شما باشد را در این صفحه پیدا نکردید، می‌توانید سایر ویزاهای متفرقه را ببینید یا با ما تماس بگیرید.