دسته‌ها
کانادا

خرید و اجاره ملک در استرالیا

در این مطلب میخوانید:

بعد از مهاجرت به استرالیا، یکی از اولین تصمیمهایی که باید بگیرید، درباره مسکن است که در نهایت دو گزینه پیش رو دارید: یکی اینکه خانه بخرید و دیگر اینکه اجاره کنید.

اجاره خانه

خیلی از تازه واردها بجای خرید خانه، تصمیم میگیرند که ابتدا خانه اجاره کنند. یعنی حتی اگر قدرت خرید خانه هم داشته باشند، گزینه مطمئن تر برایشان این است که تا وقتی که از لحاظ کار و درآمد جا بیفتند و بعد از اینکه با محیط استرالیا و محله های مختلف شهر آشنا شوند، تازه به خرید خانه فکر کنند.

پیدا کردن خانه

سه روش رایج برای پیدا کردن خانه در استرالیا وجود دارد.

آنلاین

موتورهای جستجوی آنلاین و وبسایتها این امکان را به شما میدهند که با فیلتر کردن ویژگیهای مورد نظرتان، ویژگیهای خانه مناسب خودتان را تعیین کنید و بین خانه های موجود برای اجاره، مناسبترینها را پیدا کنید.

روزنامه

روزنامه ها هم معمولاً مثل سابق بخش جداگانه ای برای آگهی های اجاره و فروش خانه دارند. خوبی این روش این است که آگهی های روزنامه ها معمولاً محلی تر هستند و جستجوهای شما را هدفمندتر میکند.

آژانس

آژانسهای املاک در تمام محله ها میتوانند ملک مورد نظر شما را به شما نشان بدهند. از آنجایی که در نهایت ناچار خواهید بود خود خانه را بطور فیزیکی ببینید، خیلی ها ترجیح میدهند از همان ابتدا به آژانسهای املاک مراجعه کنند. این راه شاید وقت بیشتری از شما بگیرد.

بعد از انتخاب

با هر روشی که خانه مورد نظرتان را انتخاب میکنید، یادتان باشد که قبل از اسباب کشی، حتماً ملک مورد نظر را از نزدیک ببینید و ارزیابی کنید. با این کار میتوانید اگر خانه عیب و ایرادی دارد متوجه شوید و شرایط محله و همسایه ها را هم از نزدیک ببینید.

معمولاً برای اجاره باید با مالک یا آژانس املاک قرارداد ببندید. داشتن قرارداد خیال شما را از لحاظ قانونی راحت میکند اما قبل از امضاء یادتان باشد که تمام بندهای قرارداد را با دقت بخوانید.

خرید خانه

خرید ملک تصمیم بزرگی است و معمولاً بازپرداخت اقساط آن چند دهه طول میکشد. بیشتر استرالیایی ها برای خرید خانه از بانک یا صندوقهای دیگر مالی وام میگیرند مگر اینکه پس انداز زیادی داشته باشند تا بتوانند خانه را نقد بخرند یا بخش زیادی از پول آن را همان ابتدا نقد پرداخت کنند.

در مورد اندازه خانه، محله، و نوع آن (اینکه آپارتمان باشد یا ویلایی و غیره)، همیشه به آینده و برنامه تان برای آینده بلندمدت فکر کنید.

نحوه پیدا کردن ملک برای خرید، مثل روشهای پیدا کردن خانه برای اجاره است و معمولاً آژانسهای املاک طرف حساب شما هستند.

آیا خارجیها هم میتوانند خانه بخرند؟

استرالیا قوانین سفت و سختی برای خرید خانه و اصولا× هر نوع سرمایه گذاری توسط خارجی ها دارد. اگر در استرالیا زندگی نکنید و اقامت استرالیا را نداشته باشید، برای خرید ملک در استرالیا باید از اداره ارزیابی سرمایه گذاریهای خارجی موسوم به FIRB اجازه بگیرید.

احتمال دارد در پروسه خرید ملک، ناچار شوید از خدمات یک وکیل هم استفاده کنید. اگر توان مالی استخدام وکیل را نداشته باشید، میتوانید به دفاتر مشاوره حقوقی (Legal Aid offices) کمک بگیرید که در تمام استانها و قلمرو ها شعبه دارند.

برای مشاوره در این زمینه و اطلاع از جزییات بیشتر میتوانید روی کمک و مشاوره ما هم خساب کنید و با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *