دسته‌ها
کانادا

درباره استرالیا چه میدانیم؟

استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در بین کشورهای پیشرفته دنیاست. استرالیا با جمعیت حدود ۲۶ میلیون نفر، ششمین کشور پهناور جهان است.

مهاجرت به استرالیا از کی شروع شد؟

بومیان استرالیا از حداقل ۶۵ هزار سال پیش ساکن استرالیا بوده اند، اما تحقیقات نشان میدهد حدود ۴ هزار سال پیش مهاجرانی از هند به سرزمین پهناور استرالیا آمده اند.

اما هلندی ها اولین کاشفان از دنیای غرب بودند که اوایل قرن ۱۷ به این سرزمین آمدند و نام آن را هم نیو هلند گذاشتند. خود هلندی ها تا چند دهه اقبال زیادی به مهاجرت به استرالیا نشان ندادند، اما اواخر قرن ۱۸ نیمه شرقی استرالیا توسط بریتانیا تسخیر شد و بعد از آن هم سایر اروپاییها هم برای کشف طلا روانه استرالیا شدند.

درآمد استرالیا از چیست؟

استرالیا خاک حاصلخیزی ندارد و درآمد اصلی این کشور از معدن، بانکداری و تولیدات غیر کشاورزی است. با این حال، استرالیا دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیاست و رتبه دهم درآمد سرانه را در دنیا دارد.

شهرهای مهم استرالیا کدامند؟

بزرگترین شهر استرالیا سیدنی است که خیلی از مردم تصور میکنند پایتخت استرالیاست اما پایتخت این کشور، شهر کانبرا با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت است.

چرا پایتخت شهر کم جمعیتی است؟

تا اوایل قرن بیستم پایتخت استرالیا سیدنی بود اما سال ۱۹۰۸ و پس از استقلال فدراسیون اسرالیا و تغییرات سیاسی در این کشور، کانبرا که آب و هوای نسبتاً خنکتری دارد، بعنوان پایتخت انتخاب شد.

مناطق مرکزی سرزمین پهناور استرالیا غالباً بیابانی هستند و تمرکز جمعیت در نواحی ساحلی مخصوصاً سواحل شرقی استرالیاست. کلانشهرهای استرالیا یعنی ملبورن، پرث، بریزبن و آدلاید بندری هستند اما کانبرا بزرگترین شهر غیربندری استرالیا بحساب می آید.

استرالیا چقدر مهاجر دارد؟

حدود ۳۰ درصد ساکنان استرالیا خارج از این کشور بدنیا آمده اند که این بزرگترین درصد جمعیت مهاجر بین کشورهای پذیر جهان است.

برای اطلاع از بهترین روش مهاجرت به استرالیا میتوانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *