دسته‌ها
کانادا

درخشش غیرمنتظره استرالیا در جام جهانی فوتبال زنان

تیم ملی فوتبال زنان استرالیا که به آنها لقب ماتیلداها را داده بودند، فراتر از حد انتظار ظاهر شدند و در مرحله یک چهارم نهایی با شکست تیم فوتبال زنان فرانسه، به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند. ماتیلدها ها در مرحله گروهی هم کانادا را ۰-۴ شکست دادند.

تیم استرالیا در مرحله نیمه نهایی ۱-۳ از انگستان باخت و راهی مسابقه رده بندی شد که آنجا ۰-۲ در مقابل سوئد شکست خورد و از گرفتن مدال برنز جام جهانی زنان بازماند.

اما این درخشان ترین نتیجه تیم فوتبال زنان استرالیا در جام جهانی بوده است. سوئد هم برای بار چهارم بود که برنز جام جهانی زنان را میگرفت. سوئد با شکست ۱-۲ در مقابل اسپانیا به این مسابقه آمده بود.

از نکات جالب این مسابقات رکوردشکنی تعداد تماشاگران تلویزیونی بازی استرالیا و انگلستان بود که بطور متوسط ۷/۳ میلیون نفر آن را نگاه کردند و در پربیننده ترین لحظات بازی، ۱۱/۱ میلیون نفر آن را تماشا میکردند.

اما قهرمان این دوره از مسابقات اسپانیا بود که در بازی فینال، انگلستان را ۰-۱ برد و جام را بالای سر برد. اسپانیا و آلمان تنها کشورهایی هستند که در سالهای مختلف هم جام جهانی زنان و هم جام جهانی مردان را برده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *